گروه سفرهای عکاسی         تورهای عکاسی

      تورهای عکاسی ، معمولا برنامه هایی است تفریحی – گردشگری با محوریت عکاسی که در اکثر کشورهای جهان برگزار می شود و مخاطبان خاص خودرا داراست. در تورهای      عکاسی هدف کلی عکاسی در سفر است و ترویج این گونه از عکاسی که معمولا جدی گرفته نمی شود ، تور های عکاسی تلاش می کنند که آموزش دهند در کنار لذت از طبیعت و مناظر و جذابیت های توریستی هر سفری می توان به شکل جذابی عکاسی هم کرد .

  گاهی در این سفرها یک یا چند استاد عکاسی در کنار همسفران هستند که بخش آموزشی تور را پر رنگ تر کنند و بتوانند پاسخگوی سوال های فنی و تخصصی همسفران باشند .شیوه های مختلف عکاسی ، متدهای عکاسی در طبیعت و شهر ، آفتاب و ساحل و ... از جمله پارامترهای مهم در این سفرهاست ، همچنین گاهی همسفران با هدایت استاد تلاش می کنند تا با شیوه آزمون و خطا  با عکاسی از سوژه های واحد نوع و تفاوت نگاه های یکدیگر را بسنجند .

البته عکاسی انفرادی هم بخش جذابی از این تورهاست که هر همسفر به تنهایی تلاش می کند تا با کشف زوایای مختلف و مناظر بکر دانش بصری و فنی خود را محک بزند و ازین طریق بر داشته های عکاسی خود بیفزاید .


" فتو کمپ "و " آژانس توریستی سمیرا گشت آریا " به عنوان برگزار کنندگان
این برنامه های منحصر به فرد قصد دارند تا پس از پایان تعدادی از سفرها  نمایشگاهی گروهی از مجموعه عکسهای منتخب همسفران این سفرها را در یکی از گالری های تهران برگزار کنند .مذاکرات این اتفاق فرهنگی با " اداره کل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد " انجام شده است و برگزاری این نمایشگاه  پس از برگزاری تعدادی از سفرها و دریافت عکسهای همسفران در یکی از گالری های تهران قطعی است . 

لذا همسفران با توجه به این موضوع می توانند انگیزه ای مضاعف برای نمایش توانمندی های خود داشته باشند .